Piesakiet savus pieredzes stāstus skolotāju oktobra konferencēm!

Iezīmējiet kalendārā 23. un 24. oktobri,
kad notiks Ogres novada skolotāju konferences
“IEraugi. IEdvesmo. IEsaisti.”

Kā katru ieraudzīt un likt sajusties īpašam un piederīgam? Kā izaicināt un atbalstīt izaugsmei visplašākajā nozīmē? Kā veidot mācību vidi, kas aizrauj, iedvesmo un mudina uzdrīkstēties vairāk? Kā novērtēt to, kas patiesi vērtīgs? Kā visiem iesaistītajiem ikdienā saprast, kur katrs ir savā ceļā uz mērķi un kāds ir nākamais solis? Uz šiem jautājumiem meklēsim atbildes skolotāju pieredzes konferencēs oktobrī, kas notiks Ogres Valsts ģimnāzijā. 

Lai dziļāk un vispusīgāk atspoguļotu katra vecumposma vajadzības un piemērus, šogad notiks divas konferences par vienu tematiku – 23. oktobrī sarunāsimies par būtisko saistībā ar pozitīvu mācību pieredzi un vērtēšanu mācīšanās atbalstam pirmsskolā un 1.-6. klasēs, savukārt, 24. oktobrī – 7.-12. klasēs. 

Abu konferenču programmas veidosim no novada skolotāju pieredzes stāstiem. Tādēļ aicinām pirmsskolu un skolu skolotājus, vadības un atbalsta komandu pārstāvjus pieteikt savus pieredzes stāstus kādai no konferencēm līdz šī gada 16. septembrim (ieskaitot)!  

Konferenču programmas publiskosim un dalībnieku reģistrāciju uzsāksim 7. oktobrī.

Konferences rīko Ogres novada Izglītības pārvalde sadarbībā ar Ogres Valsts ģimnāziju. 

Konferences norise

Kad?

Konference norisināsies divas dienas oktobra brīvlaikā:

  • Pirmsskolai un sākumskolai (1.-6. klase) – 2024. gada 23. oktobrī;
  • Pamata un vidējai izglītībai (7.-12. klase) – 2024. gada 24. oktobrī.

Abās konferenču dienās var piedalīties jebkura vecumposma skolotāji. Katras konferences programmā akcentēsim attiecīgā vecumposma aktualitātes un piemērus. 

Par ko?

Tematika abām konferencēm vienota:

  • Pozitīva mācību pieredze katram;
  • Vērtēšana mācīšanās atbalstam.

Kā?

Tiek piedāvāti trīs konferenču sesiju formāti:

Pieredzes stāsta prezentācija (15 min.) 
Katrs runātājs prezentēs savu pieredzes stāstu 15 minūtēs, kam sekos jautājumu, atbilžu un sarunu daļa. Līdzīgas pieredzes stāstus piedāvāsim sagrupētus pa trim 60 minūšu sesijās.

Darbnīca (60 min.) 
Praktiska sesija, kurā dalībnieki praktiskā darbībā iepazīst konkrētu paņēmienu, veidu, kā īstenot noteiktu pedagoģisko praksi. Tā ietver demonstrāciju, skaidrojumu, vingrināšanās un atgriezeniskās saites iespēju. Darbnīcās iespējams ierobežot dalībnieku skaitu līdz 30 cilvēkiem. 

Meistarklase (60 min.)
Skolotājs vai vadītājs vada stundu/nodarbību/sarunu vai tās daļu sesijas dalībniekiem tā, kā viņš to darītu ar saviem bērniem, jauniešiem, skolotājiem vai komandu, dodot iespēju klātesošajiem to “piedzīvot”, skaidro savas pieejas filozofiju. Meistarklasēs ir iespējams ierobežot dalībnieku skaitu līdz 30 cilvēkiem.

Visi konferences runātāji saņems apliecinājumu par pieredzes stāsta demonstrēšanu konferencē.

Pieredzes stāstu pieteikšana

  1. solis
    Izvēlieties, kurā no konferencēm pieteiksiet savu stāstu: pirmsskola un 1.-6. klase (23. oktobrī), 7.-12. klase (24. oktobrī).
  1. solis
    Pārdomājiet, par kuriem no būtiskajiem konferenču programmas jautājumiem jums ir kāds pieredzes stāsts. Saturiskais ietvars un detalizēti jautājumi šeit .
  1. solis
    Izvēlieties sava pieredzes stāsta formātu: pieredzes stāsta prezentācija, darbnīca vai meistarklase.
  1. solis
    Piesakiet savu pieredzes stāstu līdz 16. septembrim (ieskaitot) šeit

Detaļas par pieredzes stāsta iekļaušanu konferenču programmā apstiprināsim līdz 27. septembrim.

  1. oktobrī publiskosim konferenču programmas un uzsāksim dalībnieku reģistrāciju.
    Neskaidrību gadījumā par pieredzes stāsta pieteikumu jautājiet e-pastā: anna.locmele@ogresnovads.lv, tālrunis: +371 65068784
Iepriekšējais Ogres novada skolēni gatavojas bioloģijas eksāmenam